Tipy na 20 nejlepších akcí v Praze během dubna

Začalo jaro a my pro vás máme tipy na festivaly, koncerty, párty i nějakou tu duševní potravu v Praze. Opět jen to nejlepší, co může město nabídnout studentům!

Studentský majáles, 1. -28. dubna, různá místa

Duben patří studentům! Oslava studentského života a příchod jara, s tím je spojena tradiční akce Majáles. Stavba májky, Lightshow nebo Majálesová šlapadla jsou jen střípky ze širokého doprovodného programu. Tak zapomeňte na všechny strasti a přijde načerpat mladistvou sílu!

Student fest, 1. dubna, Národní třída

Začátek dubna přeje nadějným studentským kapelám. Přijde si je poslechnout do podzemí hlavního města. Kromě toho můžete shlédnout řadu výstav, zaposlouchat se do poezie nebo zavzpomínat na dětství návštěvou cirkusu. 

Magnesia litera 2015, 1. dubna, Knihovna Václava Havla

Kromě dobré muziky nabízí začátek dubna také čtenářskou lahůdku v podobě autorského čtení na Magnesia Litera. Pokud se zajímáte o českou literární scénu, přijde si poslechnout nové talenty do prostor Knihovny Václava Havla. 

Electro Swing Special, 2. dubna, Jatka78

Vyhoďte si z kopýtka na benefičním večeru swingu a electroswingu, který se koná na podporu multifunkčního prostoru Jatka78. Tak rychle koupit vstupenku, hodit se do gala, za pár dní to vypukne! 

Mladí ladí jazz, 3. - 28. dubna, různá místa

Baskytarista Marcus Miller, nejlepší jazzové trio současnosti The Bad Plus, saxofonista Oran Etkin nebo zpěvačka Monika Roscher- to jsou hvězdy americké jazzové scény, které se představí na již šestém ročníku tohoto festivalu. Koncerty jsou doprovázené workshopy a soutěží Jazz Fruit pro mladé talenty.

Depeche mode & electro videoparty, 4. dubna, Magnum Club &Restaurant

"Alternativní akce pro fajnšmekry zaměřená na méně hrané kusy a b-sides". Co dodat? Bude to mazec!

Dny evropského filmu, 9. - 16. dubna, různá místa

Milujete filmy? Milujete dobré evropské filmy? Tak si zapište do kalendáře akci Dny evropského filmu. Celý týden máte možnost shlédnout ty nejzajímavější snímky z produkce řady evropských zemí. V Praze na ně můžete zajít do kina Světozor a Roayal či Lucerny. 

Electro-Swing Night, 9. dubna, Klubovna 2.patro

Student Zone jede taky na vlně electroswingu, takže pro vás chystá párty na Dlouhé v Klubovně 2. patro. Zdejší akce jsou vždycky vydařené, těšit se můžete třeba na lekce tance zdarma! 

Velikonoční trhy Praha, do 11. dubna, různá místa

Zpříjemněte si oslavy jarních svátků návštěvou Velikonočních trhů, kde pro samé dobroty nebudete vědět kam dřív! Je libo tradičního beránka nebo domácí uzeninu? To vše za zvuku folklorních souborů. No není divu, že se jedná o druhý nejoblíbenější svátek v roce!

Dan Bárta & Illustratosphere, 15. dubna, Švandovo divadlo

Jeden z nejvýraznějších českých jazzových zpěváků opěvovaný jak kritiky tak posluchači se představí v komorném prostředí Švandova divadla. Dan Bárta představí své nejnovější album Maratonika, těšit se však můžete i na starší písně v nových originálních úpravách. 

Against Me!, 15. dubna, Lucerna Music Bar

Po roce se do Lucerny Music Baru vrací kapela Against Me! Tato punk rocková kapela přijíždí představit své šesté album Transgender Dysphoria Blues, jenž je zajímavou deklarací faktu, že se Laura Jane Grace považuje na trangenderovou bytost. Hmm....Divadelní workshop, 15. - 29. dubna, Švandovo divadlo
Jste zvědaví, jak se dělá divadlo? Co všechno najdete za oponou? Pak by vás mohla zajímat série čtyř workshopů zabývající se přesně tímto tématem! Stanete se svědky přípravy inscenace a pak daná představení rovnou uvidíte. 

World wine show 2015, 16. - 17. dubna, Malostranské náměstí

Ženy, víno, zpěv... také v tomto duchu se nese nadcházející měsíc. Představení 25 vinařů napři. z Francie, Španělska, Chile i naší české kotliny můžete shlédnout v Kaiserštejnském paláci. Akce se neomezuje pouze na degustaci vín, zajímavým bodem je také setkání se samotnými producenty, kteří vám rádi pohovoří o tradici a regionu daného produktu.

Festival Evolution, 17. - 19. dubna, Holešovice

Po zimě je třeba dát se do trochu do pucu! Tak tedy zdravá strava, samé bio, že ano? Když už jsme u toho, co takhle zapřemýšlet o změně životního stylu? Festival Evolution je skvělou příležitostí jak s tím začít! Můžete ochutnat zajímavé pokrmy a odnést si praktické rady svůj nový start.

Hlava v písku, 22. dubna, Studio DVA

Komedie z pera Patrika Hartla, jenž hru také režíroval, dá vyniknout hereckým ikonám Ivaně Chýlkové a Janu Potměšilovi. Maďarsko, nevěrný a požitkářský manžel, milující manželka, útěk před policií... zábava zaručena!

Festival Pavlač, 23. dubna, FSV Hollar, Smetanovo nábřeží

Řadu studentských festivalů doplňuje akce Pavlač na Smetanově nábřeží. Těšit se můžete na dobrou muziku, zajímavé workshopy a plno pohody. A že o zábavu nebude nouze nastiňuje maskot akce, Jiří Ovčák :-) 

Knihy mají zelenou, 23. dubna, různá místa

Oslavte světový den knih a autorských práv novým kouskem do vaší osobní knihovničky. Ve vybraných knihkupectví si můžete zakoupit tituly se slevou 15 %. Nezapomeňte se pak pochlubit, co jste si přinesli domů.

Prague Fashion Market, 24. - 25. dubna, Holešovická tržnice

Přijďte načerpat inspiraci na Fashion Market, kde se představí na 150 českých módních návrhářů, designérů a výrobců šperků. Nech zimní kabát doma a "Pusť si jaro do šatníku!" 

Apríles 2015, 25. dubna, Vrch svatého Kříže

Máte-li rádi open-air festivaly, tak si nenechte ujít již pátý ročník festivalu Apríles. Jednodenní akce je zaměřená na zpřístupnění mladé hudební scény širší veřejnosti. 

Žluté lázně, 30. dubna, Polské nábřeží

První jarní paprsky můžete jít chytat do přírodního areálů na břehu Vltavy, kde se na konci měsíce otevřou dveře Žlutých lázní. A když vás už chytání bronzu nebude bavit, můžete využít širokou nabídku sportovního vyžití. Prostě balzám na duši!

Sdílej tuto novinku: