Pražská Matějská pouť

Za okny to už konečně začíná vypadat jako jaro, a nadešel správný čas, abychom se symbolicky vrátili do dětských let. Proč? Jako každý rok, i letos se otevírají brány Matějské pouti a dovnitř proudí davy milovníků všelijakých atrakcí - Tak neváhejte a přidejte se!

                                                                                           Něco málo z historie
Tradice Matějské pouti je sama o sobě velmi zajímavá, zejména proto, že pouť nesloužila pouze jako prostředek na krácení volného času. Její historie sahá až do 16. století a je pojena s poutními oslavami svátku Svatého Matěje, který se slaví 24. února. Park se nejprve nacházel v Dejvicích a postupně cestoval po celé Praze až na Výstaviště - kde od roku 1960 již zůstal.

                                                                                              Neváhej a nasedni!
Nejznámější atrakcí celé poutě je již od počátku horská dráha "Cyklon", ale buďme upřímní - pouhá jízda na horské dráze by dnes nestačila nikomu, takže mé doporučení je - až vyzkoušíte všechny nebezpečně vypadající atrakce a váš žaludek se po nadměrné dávce cukrové vaty začne obracet - nadešel ten správný čas pro Cyklon. Jen abyste se ujistili, že více toho už vážně nezvládnete.

Pokud se považujete za milovníky adrenalinu, připravte se na Booster. Po chvilce strávené vzhůru nohama v nekonečném kolotoči nebudete schopni určit, jakým směrem se nachází zem, či jestli máte všechny části oblečení. Ale za tu zábavu to stojí. Další výzvou je určitě Bungee katapult. Již název napovídá, o co se jedná tentokrát.

Pokud je vaše tělo i mysl stále v jednom kuse i po této jízdě, můžete si jít oddechnout na některou z klasických atrakcí, například Ruské kolo, Střelnici nebo Strašidelný dům.

Vaší další zastávkou by měl být obrovský kolotoč, který vás vynese až 60 metrů nad zem a vy si tak můžete užít ojedinělý výhled na celou Prahu, který vás zanechá naprosto beze slova. A také s menšími závratěmi. Až si vaše končetiny opět přivyknou pevné půdě pod nohama, zamiřte na autodrom a otestujte si své řidičské dovednosti nebo jednoduše narážejte do všech okolo a smějte se, jak se vám to pokouší vrátit. Pokud vám nevadí se trochu namočit, vemte útokem vodní atrakce.


Matějská pouť toho nabízí o mnoho více, celý areál má k dispozici 120 různých kolotočů, drah a zábavních domů a několik
míst kde se můžete občerstvit, popřípadě si dopřát něco sladkého na zub.

                                                                                               Kde? Kdy? Za kolik?
Park je velmi dobře dostupný, do cíle (Výstaviště) vás doveze tramvaj č. 1, 12, 17, 4, 53 a 54. Po vystoupení z tramvaje stačí jít poué 3 minuty směrem k Průmyslovému paláci a dostanete se před hlavní vstup poutě. Můžete také zvolit cestu metrem do stanice Nádraží Holešovice a poté pokračovat tramvají.

Brány parku se otevírají od úterý do pátku od dvou odpoledne do devíti večer, o víkendu, prázdninách či svátcích je otevřeno od 10-ti do 10-ti. Matějská bude dostupná do 21 dubna.

Vstup je pouhých 25 korun a cena jedné atrakce začíná na třiceti korunách a po několika jízdách máte možnost získat různé slevy.

Pokud nemáte co dělat a na obloze ani mráček, vezměte kamarády a užijte si zábavné odpoledne!
Autor: Mishel Sterbova
mishel.sterbova@gmail.comSdílej tuto novinku: