Máš rád klasickou hudbu?

Jsi milovník klasické hudby a toužíš po kultuře, která by byla kvalitní a zároveň cenově dostupná? Pak pro tebe máme skvělou zprávu.

Ve druhém zářijovém týdnu vypukne v Praze 13. ročník mezinárodního festivalu Dvořákova Praha.

Tato každoroční významná společenská událost je nejen oslavou světově proslulého českého skladatele Antonína Dvořáka, ale také přehlídkou vynikajících vystoupení mezinárodně uznávaných dirigentů, orchestrů, komorních souborů a v neposlední řadě sólistů. Festival každoročně přivítá umělce z celého světa. Mezi nejvýznamnější umělce, kteří se objevili na festivalu patří např. Joseph Calleja, maltský tenor, který vystupuje ve světově proslulých operních domech jako je Královská opera v Londýně, Státní opera ve Vídni, nebo Metropolitní opera v New Yorku. Festival také hostí slavné orchestry jako jsou Národní francouzský orchestr, Londýnskou Filharmonii, smyčcové kvarteto z Tokia a mnoho dalších. Většina představení se bude konat v pražském Rudolfinu, které se chlubí jednou z nejlepších akustik v Evropě.

Tato nádherná Neo-renesanční budova byla pojmenována po následníkovi habsburského trůnu, arcivévodovi Rudolfovi. Rudolfinum bylo postaveno v letech 1876-1881 jako víceúčelové umělecké středisko s koncertními a výstavními sály. Tato monumentální stavba se nachází na náměstí Jana Palacha na pravém břehu Vltavy a byla postavena dle projektu významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schulze, kteří také spolupracovali na stavbě Národního divadla v Praze. Slavnostní otevření Rudolfina se konalo dne 7. února a první koncert České filharmonie v hlavním sále se odehrál v roce 1896 pod taktovkou Antonína Dvořáka, po kterém později koncertní sál získal své jméno.

Jsi student a máš omezený rozpočet? Nedělej si starosti, protože Dvořákova Praha opět nabízí speciální slevy pro mladé milovníky hudby. Pokud jsi držitel ISIC / YTIC karty a není ti ještě 26 let, neváhej vstoupit do Klubu mladých.

Kromě slev na festivalové koncerty nabízí členství také slevy na zvláštní sezení "Setkání po potlesku" s protagonisty koncertní řady Debut. Jde o skvělý způsob, jak se setkat s umělci v méně formální atmosféře. Další informace o tom jak získat členskou kartu Klubu mladých získáte na internetových stránkách festivalu. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost stát se součástí jedné z nejprestižnějších společenských událostí roku! Vstupenky na festivalu Dvořákova Praha je možné zakoupit on-line nebo prostřednictvím prodejní sítě po celé České republice.

Program a více informací naleznete na: www.dvorakovapraha.cz / https://www.facebook.com/dvorakovapraha

 Vero Arutyunyan

Sdílej tuto novinku: