15 tipů, co dělat v Praze v zimě zadarmo

Zkouškové zabírá všechen váš čas, brigády jdou stranou a kapsa se pomalu prohlubuje? Známe to moc dobře, a proto jsme se rozhodli vám přinést několik tipů na akce, na které můžete v zimě vyrazit v Praze zadarmo! Kapesné nechte doma a užívejte si.

1. Mezinárodní večeře a promítání, Goethe Institut, 28. ledna, 18:00

Jestli rádi ochutnáváte nové kuchyně, neměla by vám uniknout Mezinárodní večeře v Goethe Institutu, kam se můžete buď přihlásit jako kuchaři a nebo jen přijít ochutnat a vybrat toho nejlepšího. S plnými pupky se pak usadíte před plátno s filmem Kebab Connection.

2. Creative Morning - Martin Hradecký, Radlická, 30. ledna, 8:30

Creative Mornings jsou úžasným konceptem obohacujících snídaní po celém světě. V Praze probíhají pravidelně již několik let, vždycky jednou za měsíc. Můžete nastartovat svůj den s čajem a koláčkem a pokaždém v jiním zajímavém prostoru poslouchat zajímavé lidi vyprávět o tom, co dělají.

3. Downmall Tour 2015, OC Arkády, 31. ledna, 13:00

Obchoďáky neslouží jen k unavujícímu pochodování mezi ramínky! Naopak vás tam může čekat i pěkné vzrůšo, jako třeba na tomto unikátním závodě horských kol skrz útroby OC Arkády.  

4. Promítání zdarma, Evropský dům, 4. února, 19:00

Každou druhou středu v měsíci máte možnost shlédnout v Evropském domě žánrově rozmanité filmy z celého starého kontinentu. Kašlete na mainstream, inteligence zvládá alternativu ;)

5. Artsemestr - BONES party, bývalý pivovar Braník, 5. února, 20:00

To by nebyli studenti UMPRUM, aby závěr zimního semestr neukončili něčím speciální v nějaké unikátní lokalitě. Konkrétně se jedná o mostrózní semestrovou afterparty, a to v lokalitě bývalého pivovaru Braník, s legendárními W.W.W. na stagi.
zdroj foto: BONES

6. Café Liberte, DOX, každou neděli, 16:00

Každou neděli až do půlky března se můžete v neděli setkat v kavárně Doxu se zajímavými lidmi. Jestli to váš mozek po zkouškovém ještě snese, rozšiřte mu obzory diskuzemi, přednáškami nebo workshopy, které doplňují výstavu Mody demokracie.

7. FOODMANIA, Výstaviště Holešovice, 20. - 22. února

Food festivaly většinou probíhají tak, že zaplatíte vstupné a ještě si musíte navíc nakoupit veškeré ochutnávky. Tady je to jinak, protože vstup je úplně zdarma! 

8. Knihovny v parcích, kdykoli, kdekoli

Petr Ryska miluje Prahu a tak jí prošťourává, jak může. A pak o tom píše na svém vlastní portále Praha neznámá. V jednom ze svých příspěvků se rozhodl zmapovat zajímavý pražský fenomén veřejných knihoven a knihobudek v parcích.  Je jich přes deset a můžete si z nich zdarma půjčovat knihy a nebo je zdarma vyměňovat.

9. Singles Party, Phenomen, každý čtvrtek

Zahrabali jste se do učení tak, že jste zapomněli, co znamená slovo randění, partner a tak podobně? Ve Phenomenu se o vás postarají - každý čtvrtek tu totiž probíhá párty pro nezadané. A abyste se trochu otrkali, máte tu zadarmo i seznamovací drink. 

10. ArtSpotting, kdykoli, kdekoli

25 studentů Arts Managementu na VŠE se rozhodlo, že mají dost všech těch pražských turistických lákadel. Vytvořili mapku jiných uměleckých kousků - tedy steret artových perel, kterých se v Praze nachází opravdu hodně. Stačí buď zvednout oči nebo si mapku stáhnout a vydat se na procházku po jiné Praze.

11. AppParade, Bio OKO, 23. února, 20:30

Maniaci do mobilních aplikací si mohou radostí zatancovat pas de deux. AppParade v Bio OKU je totiž pokaždé zajímavou přehlídkou výtvorů našich českých geeků. Vstup zdarma, a novinkou je možnost platit na baru Bitcoiny.

12. SkiPark Velká Chuchle, celá zima

Sportem se nejlépe odreagujete. Jestli vám v betonové džungli běžkování chybí nebo si na běžky chcete poprvé stoupnout před horami s kamarády, sem máte vstup zdarma! A dokonce si tu můžete i půjčit výbavu.

13. Ledová plocha, Karlínské spektrum, všední dny

Tak dobře, přiznáváme, že tenhle tip tak úplně zadarmo není. Podle velkého průzkumu portálu CityBee.cz, je to však ta úplně nejlevnější možnost, jak si v Praze zabruslit! Vstupné stojí jen 20 korun. 

14. Hrzánský palác - Symboly republiky, každou středu, 9:00 - 14:00

Snad vás taky tak baví prošmejdit každý možný kousek matičky Prahy. Proto když se dá někam vlézt, a to zadarmo a ještě k tomu na výstavu, jdeme do toho. Pojďte taky - každou středu do Hrzánského paláce na Loretánském náměstí. 

15. Podniky se vstupem zadarmo

Než vypisovat další tisíce akcí, které se v Praze každý týden konají zadarmo, rozhodli jsme se sepsat seznam podniků, v jejichž programu mají takové akce s volným vstupem své jisté místečko. 

Rock Café 
Palác Akropolis 
Cross Club 
Americké Centrum 
Knihovna Václava Havla  
Městská knihovna  
Storm Club
Roxy


Sdílej tuto novinku: